NarutoFanTurkey
Sitemize hoşgeldiniz Lütfen kayıt olunuz eyer kayıtlıysanız lütfen girşinizi yapın.
Renklendirme Ve Gölgelendirme Xto0nr7yt4m1aw2fbbgs
NarutoFanTurkey
Sitemize hoşgeldiniz Lütfen kayıt olunuz eyer kayıtlıysanız lütfen girşinizi yapın.
Renklendirme Ve Gölgelendirme Xto0nr7yt4m1aw2fbbgs
NarutoFanTurkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NarutoFanTurkey

Türkiyenin İlk Paylaşımcı Naruto Fan Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Renklendirme Ve Gölgelendirme

YazarMesaj
๏z๓๏ ™
Kıng Of Freaks
Kıng Of Freaks
๏z๓๏ ™

Doğum tarihi : 01/12/92

Yetenekleri
Başarı Puanı:
Renklendirme Ve Gölgelendirme Left_bar_bleue5000/5000Renklendirme Ve Gölgelendirme Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Seviye:
Renklendirme Ve Gölgelendirme Left_bar_bleue80/80Renklendirme Ve Gölgelendirme Empty_bar_bleue  (80/80)
Güçlülük:
Renklendirme Ve Gölgelendirme Left_bar_bleue1000/1000Renklendirme Ve Gölgelendirme Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Renklendirme Ve Gölgelendirme Empty
MesajKonu: Renklendirme Ve Gölgelendirme   Renklendirme Ve Gölgelendirme Icon_minitimeCuma Ara. 25, 2009 5:46 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Benim PSP6'da renklendirme yapmak için bulduğum en kısa yol yine çizim aracını kullanmak. Eğer çizim seçeneklerine (draw options) gidip "stroked" (dokunuşlu) yerine "filled" (dolgulu) seçeneğini seçerseniz, daha önceki gibi, kontrla çalışırken kontrun oluşturduğu kapalı çizginin içindeki alan da damlalık (dropper) aracıyla seçilen renkte olacak. Rengi seçmek için damlalık aracını seçin ve orijinal resimdeki kullanmak istediğiniz renge sağ tıklayın, ya da renkler penceresinden istediğiniz rengi seçin. Ben bunu yeni bir tabakada yapmayı ve çalışırken kontru görebilmek için yeni tabakayı Layers-arrange-move down (Tabakalar-ayarla-aşağı indir) ile kontrun bulunduğu tabakanın altına koymayı tavsiye ediyorum.
Burada benim resmi orijinaline göre renklendirme, ya da en azından deneme aşamalarım var, çünkü orijinal resme pek sadık kalmadım.
Önce temel renkleri uygulayın ve gölgelendirme yapmayın.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Şimdi daha ince renk detaylarını uygulayın, efektler ve parıltılar gibi. Bunları nasıl yaptığını aşağıda açıklayacağım. Ayrıca, resmi renklendirdikçe yeni tabakalar kullanın, çünkü daha sonra renkleri yaymamız (ya da matlaştırmamız) gerekecek, bu şekilde etkilenmesini istemediğiniz resimlerin etkilenmesini engellemiş olursunuz. Yaptığınız işten tatmin olduktan sonra tabakayı resmin geri kalanına Layers-merge all (tabakalar- hepsini birleştir) ile yapıştırın, ya da sonra değiştirmek isteyebileceğinizi düşünüyorsanız ayrı tabakalarda kalsın ama çok fazla tabakanın çok fazla hafıza tüketeceğini de unutmayın. Benim resmimde 10 tabaka vardı ve final aşamasında 12 Mb büyüklüğündeydi ki bu hiç de iyi bir iş sayılmaz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Resmi bir süreliğine (birkaç hafta) yalnız bıraktım ve daha sonra geri gelip orijinal resme daha sadık olmasını sağlayacak birkaç etki daha ekledim, son şekli bu dersin başındaki gibi, hala bitmemiş.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Eğer cesur kendinizi hissediyorsanız resme birkaç etki daha ekleyin, bunun gibi bir şeyler olabilir (bunları nasıl yaptığını sonraki bölümde açıklayacağım).
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Ya da bunun gibi (aslında birkaç filtre ve elle yapılmış birkaç dokunuş dışında yukarıdakinin aynısı).
https://narutofanturkey.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası