NarutoFanTurkey
Sitemize hoşgeldiniz Lütfen kayıt olunuz eyer kayıtlıysanız lütfen girşinizi yapın.

NarutoFanTurkey

Türkiyenin İlk Paylaşımcı Naruto Fan Sitesi
 
AnasayfaKapıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Naruto Shippuuden bölüm listesi (1. sezon)

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
๏z๓๏ ™
Kıng Of Freaks
Kıng Of Freaks
avatar

Mesaj Sayısı : 249
Doğum tarihi : 01/12/92
Kayıt tarihi : 17/07/09
Yaş : 25
Nerden : Girdap Ülkesinin Konoha Köyünden..

Yetenekleri
Başarı Puanı:
5000/5000  (5000/5000)
Seviye:
80/80  (80/80)
Güçlülük:
1000/1000  (1000/1000)
MesajKonu: Naruto Shippuuden bölüm listesi (1. sezon)   Perş. Tem. 30, 2009 1:35 pm

I. Sezon
BaşlıkYayınlandığı TarihBölüm #
"Eve Dönüş"
"Kikyō" (帰郷)
15 Şubat 2007001
Naruto Uzumaki, Jiraiya ile çıktığı iki buçuk yıllık eğitim seyahatinin ardından Konoha'ya döner. Hala Genin olana Naruto'nun aksine bu zamana kadar Çuunin haline gelmiş akranlarına tekrar takdim edilir. Başka bir yerde, Akatsuki'nin iki üyesi, artık Kazekage olan Gaara'yı yakalamak için Sunagakure'ye doğru yola çıkar.
"Akatsuki harekete geçiyor"
"Akatsuki, şidō" (暁、始動)
15 Şubat 2007002
Jiraiya, Kakashi Hatake'ye, Akatsuki'nin kuyruklu canavarları toplama planının uygulanmaya başladığını söyler. İçindeki Şeytan Tilki'den dolayı Naruto köyden ayrıldığı zaman tehlikededir. Böylece Jiraiya, Naruto'nun eğitimini, onun güvenliğini garanti edebilecek olan Kakashi'ye bırakır. Bu arada, Akatsuki üyeleri Deidara ve Sasori Sunagakure'nin girişine varır. Köydeki ajanları Yura'nın zaten korumaları temizlediğini keşfederler.
"Eğitimin Sonuçları"
"Şugyō no seika" (修行の成果)
22 Şubat 2007003
Kakashi zil testi ile Naruto ve Sakura'ya meydan okur. İki adet zili hangi yolla olursa olsun zorla almaları gerekmektedir. Hem Sakura, hem de Naruto yeni öğrendikleri becerilerini sergilerler. Sunagakure'de Deidara, patlayan killer yapmak konusundaki yeteneklerini ortaya dökmektedir. Gökyüzüne devasa kilden bir kuş uçurur ve patlayan kil örümceklerini korumaların üzerine hemen öldürme isteği ile atarak hava saldırısına başlar. Bunu halleder halletmez Kazekage binasına uçar, bununla beraber Gaara, onu beklemektedir.
"Kum'un Jinçūrikisi"
"Suna no Jinçūriki" (砂の人柱力)
1 Mart 2007004
Naruto ve Sakura, oldukça gelişmiş olmalarına rağmen Kakashi'nin üstün teknikleri ile boy ölçüşemeyeceklerini anlarlar ve daha sıradışı yollara başvurmaya karar verirler. Kakashi'nin yeni edindiği erotik romanın sonunu anlatmakla tehdir ederek onu, gözlerini ve kulaklarını kapatmaya zorlarlar ve meydan okumayı kazanırlar. Bu arada, Deidara ve Gaara savaşa başlamışlardır. Gaara'nın kumu kullanma ve kontrol etmedeki yetenekleri karşısında Deidara, kendini aşılması zor bir durumun içinde bulur.
"Kazekage Olarak…!"
"Kazekage to şite…!" (風影として…!)
15 Mart 2007005
Deiadara, Kazekage'yi zor kullanarak kontrol altına almanın düşündüğü kadar kolay olmadığını anlar. Gaara'nın üzerine, hiddetle, Gaara hemen kumdan bir kalkan oluşturduğu için etki etmeyen patlayıcı bir kil fırlatır. Daha sonra Gaara kumuna kaçmaya çalışmaktan başka çaresi kalmayan Deidara'ya saldırma emri verir. Gaara'nın kumu sonunda Deidara'yı yakalar ve kollarını ezer.
"Hisse Temizlendi"
"Norumakuriā" (ノルマクリアー)
29 Mart 2007006
Deidara, Kazekage'yi yakalamaya karar verir. Kolunu kaybından etkilenmeden köyün üzerine oldukça büyük bir kil bombası atar. Gaara, kumuyla köyün üzerine koruyucu bir kalkan oluşturarak bombanın etkisini farklı bir yöne çevirmeyi başarır. Bununla beraber, Deidara'nın patlayıcı kilinden korunmak için içine gömüldüğü kalkanının kumunu dikkatsizce kullanarak kendini ani bir saldırıya açık bırakmış olur. Daha sonra Deidara içine kil sakladığı kumu patlatır ve Gaara'yı bilinçsiz kılar. Deidara onu yakalar ve uçarak uzaklaşır.
"Koş Kankurou"
"Şissōre Kankurō" (疾走れカンクロウ)
29 Mart 2007007
Baygın Gaara'yı köyün dışına taşıyan Deidara, Gaara'nın abisi Kankurou tarafından takip edilir. Köyün girişinde farkeder ki bütün korumalar çoktan öldürülmüştür. Deidara ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ye erişen Kankurou Kukla Tekniği ile kuklaları Karasu, Kuroari ve Sanshouo'yu çağırır. Sasori bu durumu becerilerinin sergilemek için bir fırsat olarak değerlendirir ve Kankurou ile yalnız dövüşebilmek için Deidara'nın önden gitmesine izin verir.
"Kakashi Takım'ı Harekete Geçiyor"
"Şutsugeki, Kakaşi han" (出撃、カカシ班)
12 Nisan 2007008
Kankurou'nun saldırıları Sasori'nin akrep-benzeri kuyruğu tarafından geçersiz kılınır. Sonunda kuyruğu ile Kankurou'yu delip geçer ve onu, yavaş nüfuz eden bir zehirle acı çekmeye bırakır. Kankurou, nasıl Sasori'nin, kendi dövüş stilini kolayca karşıladığı konusunda şaşkınlık içindedir. Sasori açıklar ki; aslında o da Sunagakure'dendir ve Kankurou'nun kuklalarını kendisi icat etmiştir. Akatsuki'nin saldırısına cevap olarak Sunagakure, Konohagakure'ye yardım çağrısında bulunur.
"Jinçūriki'nin Gözyaşları"
"Jinçūriki no namida" (人柱力の涙)
12 Nisan 2007009
Sasori'nin ölümcül zehrinin etkisindeki Kankurou köye geri getirilir. Köyün tıbbi-ninleri ilaç konusunda çaresiz kalır. Baki, köyün yaşlıları Chiyo ve Ebizo'dan yardım istemeye karar verir. Bu arada, Konohagakure, Sunagakure'den gelen acil yardım mesajını kabul eder. Tsunade, Kum'un ihtiyacına cevaben, göndermek için Kakashi, Naruto ve Sakura'yı seçer. Sakura yolda, ilk defa, Naruto'nun bedeninin içinde şeytan tilkinin olduğunu öğrenir.
"Mühür Jutsu: Yanıltıcı Ejder Dokuz Mührü"
"Fūin Jutsu: Genryū Kyū Fūjin" (封印術・幻龍九封尽)
19 Nisan 2007010
Deidara ve Sasori, gizli Akatsuki sığınağına varırlar. Akatsuki lideri, takipçilerini toplar ve Bir-Kuyruklu Shukaku'yu Gaara'dan çıkarmak için ayinlerine başlarlar. Sunagakure'de Kankurou'nun durumu kötüleşmektedir ve Chiyo, kendi bilgeliğinin bile Sasori'nin zehrini çözmeye yeterli olmadığını iddia etmektedir. Konoha'da Tsunade, Kakashi Takımı'nın görevinin zorluğunu öngörür ve Gai Takımı'nı, peşlerinden gitmeleri için görevlendirir.
"Tıbbi Ninjanın Gözbebeği"
"Iryō ninja no deşi" (医療忍者の弟子)
26 Nisan 2007011
Üç günlük yolculuktan sonra Kakashi Takımı, Kankurou'yu kurtarmak için tam zamanında yetişir. Tsunade'nin çıraklık eğitimi altında edindiği becerileri kullanan Sakura, zehiri çıkarır ve bir andidote üretir. Kankurou bilincini tekrar kazanır ve Kakashi'ye, Sasori'nin kıyafetinden bir parça kumaş verir. Bu da Kakashi'ye ninja köpekleri ile Akatsuki üyesini takip edebilme imkânı sağlar.
"Emekli Teyze'nin Kararı"
"Inkyo babaa no ketsui" (隠居ババアの決意)
3 Mayıs 2007012
Kakashi Takımı, Chiyo ile birlikte Akatsuki'nin saklanma yerine doğru yol alır. Yolda, Chiyo onlara Kuyruklu Canavarlar'dan bahseder. Bu arada Pakkun Gai Takımı'na ulaşır ve onları, Akatsuki'nin saklanma yerine oldukça yakın oldukları konusunda bilgilendirir. Akatsuki, Kisame ve Itachi'yi sırasıyla Gai Takımı ve Kakashi Takımı'nı durdurmaları için gönderir.
"Kaderdeki Buluşma"
"Innen aimamieru" (因縁あいまみえる)
10 Mayıs 2007013
Gai Takımı ve Kisame arasındaki dövüş, Kakashi, Itachi'nin Mangekyou Şaringan'ının tehlikesini zayıf noktasını anlatırken başlar. Gai'nin takımı, onu Kisame ile yalnız karşılaşmaya mecbur bırakarak hapsedilmiştir. Onu yakından takip eden Naruto ile birlikte Itachi saldırıya geçer fakat gerçek Itachi bir bulutun içine doğru patlar ve müttefikleri Itachi klonlarına dönüşür.
"Naruto'nun Büyüyüşü"
"Naruto no seiçō" (ナルトの成長)
17 Mayıs 2007014
Gai ve Kisame arasındaki dövüş son sürat devam etmektedir. Gai, Kisame'nin kılıcına karşın kendi nunçakusunu çıkartır fakat Kisame'nin su saldırılarından darbe alır. Durumu eşitlemek için altı çakra kapısını açma yöntemine başvurmalıdır. Bu arada, Naruto bir yanılsamaya yakalandığını farkeder ve durumdan kurtulabilmek için Jiraiya'nın öğretilerini aklına getirir.
"Gizli küre - Adı...!"
"Kakuşi dama - Nazukete" (隠し玉 名付けて…!)
24 Mayıs 2007015
Her iki dövüş de önceki bölümden devam etmektedir. Naruto, Itachi'nin genjutsusundan Chiyo ve Sakura tarafından kurtarılır. Kakashi'nin gölge eşlemesi tarafından dikkati başka yöne çekilen ve hareketsiz kılınan Itachi, Naruto'un Oodama Rasengan'ından doğrudan darbe alır. Bu arada, Gai, Sabah Tavuskuşu tekniğini kullanarak Kisame'yi yener. Konoha ninjaları sonunda farkeder ki Itachi ve Kisame'yi değil tamamen farklı iki kişiyi yenmişlerdir.
"Jinçūriki'nin sırrı"
"Jinçūriki no himitsu" (人柱力の秘密)
31 Mayıs 2007016
Kakashi ve Gai'nin takımları farkeder ki dövüştükleri kişiler aslında tıpatıp aynı görünümlü farklı kişilerdir ve Gaara'yı kurtarmalarını geciktirmek için gönderilmişlerdir. Chiyo, kuyruklu canavarların bağlı olduğu insan evsahiplerine "Jinçūriki" dendiğini ve eğer canavar çıkartılırsa evsahibi insanın öldüğü anlatır; yani Gaara'yı kurtarmanın ne kadar acil olduğu ortaya çıkar. Kankurou uyanır ve Kum konseyinin, Gizli Kum Köyü'nün geçmişinin anlatıldığı toplantısına katılır. Dövüşleri enerjilerini tükettiği için her iki takımda dinlenme ve gelecek dövüşler için hazırlanma molası verir. Akatsuki, cesetlerden kurtulmak için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'yu gönderir.
"Gaara ölüyor!"
"Gaara şisu!" (我愛羅死す!)
7 Haziran 2007017
Gai Takımı ve Kakashi Takımı molalarını bitirirler ve Akatsuki sığınağına doğru yola çıkarlar. Naruto, Gaara'ya ulaşmak konusunda yoğun bir azim ve çaba göstermektedir. Chiyo bunun farkına varır ve Kakashi de, Naruto'nun da aslında bir Jinçuuriki olduğunu ve Gaara'nın yaşadığı acıları bildiğini anlatır. Chiyo, Gizli Kum Köyü'nü korumak için Shukaku'yu Gaara'nın içine mühürleyen ninjanın kendisi olduğunu söyler. Bu arada, Akatsuki, Shukaku'yu Gaara'dan çıkarmayı bitirir. Gai ve Kakashi Takımları sonunda Akatsuki sığınağının mühürlü girişine varırlar.
"Zorla gir! Tuzaklı giriş"
"Totsunyū! Botan fukku entorī" (突入!ボタンフックエントリー)
21 Haziran 2007018
Gai Takımı ve Kakashi Takımı, Akatsuki'nin gizlenme yerini koruyan, beş yasak etiketten oluşturulmuş bir bariyer olduğunu keşfeder. Hazırlıklardan sonra Gai Takımı etiketleri kaldırır ve Kakashi Takımı'nın sığınağa girebilmesini mümkün kılarak bariyeri etkisiz hale getirir. Bu arada, davetsiz misafirlerin işini bitirmekle görevlendirilen Deidara ve Sasori haricindeki Akatsuki üyeleri sığınağı terkeder.
"Tuzaklar aktif! Gai Takımı'nın düşmanları"
"Torappu sadō! Gai han no teki" (罠作動!ガイ班の敵)
5 Temmuz 2007019
Gai Takımı, bariyer etiketlerini kaldırınca ortaya çıkan tuzaklarla -kendilerinin mükemmel klonları- ile dövüşmektedir. Naruto ve Kakashi tarafından takip edilen Deidara, Gaara'nın vücudunu mağaradan dışarı çıkarır. Chiyo ve Sakura, Sasori ile savaşmak için geride kalır.
"Hiruko, iki kunoiçiye karşı"
"Hiruko vs. futari no kunoiçi" (ヒルコVS二人の女忍者)
19 Temmuz 2007020
Chiyo Sakura'ya Sasori'nin gerçek insanlar üzerinde deney yapmaya başlayana kadar Sunagakure'deki en iyi kuklacı olduğunu anlatır. Sakura, Sasori'nin gerçek vücudunun, en sevdiği kuklası Hiruko'nun içinde olduğunu öğrenir. Sasori'yi yenmenin tek yolu kuklasını yoketmektir. Takım çalışması ile Chiyo ve Sakura, Sasori'nin saldırılarını ıskalamayı başarır ve içinden Sasori'nin ortaya çıktığı kuklayı parçalar. Tam dışarıda Deidara da, Naruto ve Kakashi'ye kendisine kıyasla Sasori'nin ne kadar güçlü olduğu anlatmaya başlar.
"Sasori'nin gerçek yüzü"
"Sasori no sugao" (サソリの素顔)
26 Temmuz 2007021
Kuklası parçalanınca Sasori kendini, Chiyo ve Sakura'ya gösterir fakat yirmi yıl önce köyü terkettiği zamanki halinden daha yaşlı görünmemektedir. Biraz nostaljiden sonra bir çağırma parşömen çıkarır ve bir kuklaya dönüştürdüğü Üçüncü Kazekage'yi çağırır. Sasori, Hiruko'nunkilerden bile daha tehlikeli olan silahlarını kullanarak Sakura'yı zehirli gaz bulutu içinde bırakır. Bu arada, Kankurou, Temari'nin takımı ve Ebizo, Akatsuki sığınağına doğru yola çıkar.

_________________


Plaja gittiğinizde deniz dalgalı ise;
"Önemli değil, Zaten bizde dalga geçmeye gelmiştik."

”Geçenlerde bir tanesi: ‘Allah rızası için şu dilsize bir sadaka’ diyerek yolumu çevirdi.”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://narutofanturkey.yetkin-forum.com
๏z๓๏ ™
Kıng Of Freaks
Kıng Of Freaks
avatar

Mesaj Sayısı : 249
Doğum tarihi : 01/12/92
Kayıt tarihi : 17/07/09
Yaş : 25
Nerden : Girdap Ülkesinin Konoha Köyünden..

Yetenekleri
Başarı Puanı:
5000/5000  (5000/5000)
Seviye:
80/80  (80/80)
Güçlülük:
1000/1000  (1000/1000)
MesajKonu: Geri: Naruto Shippuuden bölüm listesi (1. sezon)   Perş. Tem. 30, 2009 1:35 pm

"Chiyo'nun gizli becerileri"
"Çiyo no oku no te" (チヨの奥の手)
2 Ağustos 2007022
Sakura kendi üzerinde patlayan parşömen kullanarak zehirli gaz bulutundan kaçmayı başarır. Chiyo, Sasori'nin yaptığı "Anne" ve "Baba"'yı ona ve Üçüncü'ye karşı savaştırmak için çağırır. Bir süreliğine -Sasori, Üçüncü'nün gizli tekniği Demir Kum'u açığa çıkarana kadar- Üçüncü'yü sakin tutmayı başarırlar. Bu arada, Gai Takımı, klonlarla savaşma konusunda zorlanmaktadır ve dövüşmekten yorgun düşmüşlerdir. Naruto ve Kakashi, Deidara'nın patlayan killerinden sakınmayı başarırlar ve peşinden gitmeye devam ederler.
"Anne" ve "Baba"
"Çiçi" to "Haha" (『父』と『母』)
2 Ağustos 2007023
Demir Kum, her iki kuklayı da hareketsiz kılar. Chiyo'nun kuklaya dönüştürdüğü sağ kolu, tıkanıp kırılır. Chiyo geçmişe döner ve Sasori'nin, ilk kuklaları "Anne" ve "Baba"'yı nasıl yaptığını hatırlar. Sakura, Chiyo'ya, kendini tekrar kuklası gibi yönetmesini söyler. Chiyo'nun yardımı ile Sakura, Demir Kum'undan oluşan ve ona saldıran sütunlardan sakınmayı başarır.
"Üçüncü Kazekage"
"Sandaime Kazekage" (三代目風影)
9 Ağustos 2007024
Naruto ve Kakashi, Deidara'yı takip ederlerken ve Gai Takımı da klonları ile savaşırlarken; Sakura ve Chiyo, Sasori ile olan dövüşlerine devam etmektedir. Sakura, Tsunade'den aldığı, düşmanlarının zayıflıklarını gözleme ve saldırılarını ıskalama konusundaki eğitimi hatırlar. Sasori, Demir Kum'undan bir piramit ile saldırır fakat Sakura, içine bir oyuk açarak başının çaresine bakar. Daha sonra Sasori, yeni bir teknik kullanarak, kurbanlarını felç eden bir zehirle doldurulmuş rastgele uzayan sivri uçlu demirlerle saldırmaya başlar. Üçüncü Kazekage'nin kuklasının son saldırısıyla Sasori, görünüşte çaresiz kalan Sakura'yı öldürmeye teşebbüs eder fakat bunun bir hile olduğunu son saniyede anlar. Her nasılsa, zehire karşı bağışık olan Sakura, son saniyede tek bir yumrukla kuklayı parçalar.
"Yaşam ve ölümün üç dakikası"
"Sei to şi no san bun kan" (生と死の三分間)
16 Ağustos 2007025
Sakura, Sasori'nin zehrine karşı üç dakika boyunca bağışıklık sağlayacak bir panzehir aldığını açıklayarak Chiyo'yu ve kendisini bir an önce dövüşü bitirmeye zorlar. Bu arad, Naruto ve Kakashi, Deidara'yı izlemeye devam etmektedirler. Deidara, kilinden yaptığı, zıplayan patlayıcı örümcek oğulunu Kakashi'nin üzerine salarak Naruto ve Kakashi'yi ayırmaya çalışmaktadır. Kakashi, bir gölge eşlemesi yapar ve yem olarak kullanır; örümcekler klonu, gerçek Kakashi ile karıştırırlar ve zarar veremeden infilak olurlar. Daha sonra Kakashi, Naruto'ya yetişir ve bir planı olduğunu söyler. Sakura ve Chiyo, kendilerini Sasori ile yapacakları ve onun, kendisini de bir insan kuklaya dönüştürdüğünü öğrenecekleri dövüşe hazırlarlar.
"10 Kukla, 100 Kukla'ya karşı"
"Jukki vs Hiyakki" (十機vs百機)
23 Ağustos 2007026
Sasori, Chiyo ve Sakura'yı ateş ve su ile onları kayaların arkasına saklanmaya zorladığı bir yaylım ateşine tutar. Daha sonra bıçakları ile Chiyo'yu öldürmeye teşebbüs eder fakat Sakura onu çekip vücudunu parçalayacak şekilde yumruklar. Sasori, ölmek yerine kırık parçaları bir araya getirerek tekrar oluşur. Onunla başa çıkmak için Chiyo, Beyaz Gizli Teknik: Çikamatsu'nun On Kukla Koleksiyonu 'nu kullanarak on adet kukla çağırır. Buna karşılık Sasori, Kırmızı Gizli Teknik: Yüz Kuklanın Performansı 'nı kullarak yüz adet insan kuklası çağırır. Sakura ve Chiyo, Sasori'nin kuklaları karşısında dayanırlar ve arka arkaya birçoğunu parçalarlar. Daha sonra Chiyo, Sakura'ya çakra mühürleme küresi verir ve o da Sasori'ye fırlatır. Küre, kocaman bir ağıza dönüşerek, çakrasını kullanmasına engel olacak şekilde Sasori'yi duvara iğneler. Tam da dövüşün bittiğini düşündükleri anda Sakura, Sasori'nin, Chiyo'nun arkasında yükseldiğini ve gizli bir saldırıyla kılıcını arkadan batırmayı planladığını görür. Son saniyede Sakura, kendini siper eder ve zehirli katana ile karnından bıçaklanır.
"İmkansız rüya"
"Kanawanu yume" (叶わぬ夢)
30 Ağustos 2007027
Chiyo panzehiri Sakura'ya enjekte eder ve Sasori'yi, Anne ve Baba kuklalarını kullanarak yaşayan tek yerinden, kalbinden bıçaklamayı başarır. Sasori'nin hareketsiz kalmasıyla Chiyo, neredeyse ölmüş olan Sakura'yı Diriltme Tekniği 'ni kullanarak canlandırır. Sasori ölmek üzere iken Sakura'yı kendisini yendiği için ödüllendirir ve Orochimaru'nun emrinde çalışan ajanı ile buluşacakları yeri söyler. Bu arada, Kakashi, Naruto ile birlikte Deidara'yı takip ederken, Mangekyou Şaringan'ını aktive ederek planını belli etmiş olur.
"Eğitimin Sonuçları"
"Şugyō no seika" (修行の成果)
22 Şubat 2007003
Kakashi zil testi ile Naruto ve Sakura'ya meydan okur. İki adet zili hangi yolla olursa olsun zorla almaları gerekmektedir. Hem Sakura, hem de Naruto yeni öğrendikleri becerilerini sergilerler. Sunagakure'de Deidara, patlayan killer yapmak konusundaki yeteneklerini ortaya dökmektedir. Gökyüzüne devasa kilden bir kuş uçurur ve patlayan kil örümceklerini korumaların üzerine hemen öldürme isteği ile atarak hava saldırısına başlar. Bunu halleder halletmez Kazekage binasına uçar, bununla beraber Gaara, onu beklemektedir.
"Kum'un Jinçūrikisi"
"Suna no Jinçūriki" (砂の人柱力)
1 Mart 2007004
Naruto ve Sakura, oldukça gelişmiş olmalarına rağmen Kakashi'nin üstün teknikleri ile boy ölçüşemeyeceklerini anlarlar ve daha sıradışı yollara başvurmaya karar verirler. Kakashi'nin yeni edindiği erotik romanın sonunu anlatmakla tehdir ederek onu, gözlerini ve kulaklarını kapatmaya zorlarlar ve meydan okumayı kazanırlar. Bu arada, Deidara ve Gaara savaşa başlamışlardır. Gaara'nın kumu kullanma ve kontrol etmedeki yetenekleri karşısında Deidara, kendini aşılması zor bir durumun içinde bulur.
"Kazekage Olarak…!"
"Kazekage to şite…!" (風影として…!)
15 Mart 2007005
Deiadara, Kazekage'yi zor kullanarak kontrol altına almanın düşündüğü kadar kolay olmadığını anlar. Gaara'nın üzerine, hiddetle, Gaara hemen kumdan bir kalkan oluşturduğu için etki etmeyen patlayıcı bir kil fırlatır. Daha sonra Gaara kumuna kaçmaya çalışmaktan başka çaresi kalmayan Deidara'ya saldırma emri verir. Gaara'nın kumu sonunda Deidara'yı yakalar ve kollarını ezer.
"Hisse Temizlendi"
"Norumakuriā" (ノルマクリアー)
29 Mart 2007006
Deidara, Kazekage'yi yakalamaya karar verir. Kolunu kaybından etkilenmeden köyün üzerine oldukça büyük bir kil bombası atar. Gaara, kumuyla köyün üzerine koruyucu bir kalkan oluşturarak bombanın etkisini farklı bir yöne çevirmeyi başarır. Bununla beraber, Deidara'nın patlayıcı kilinden korunmak için içine gömüldüğü kalkanının kumunu dikkatsizce kullanarak kendini ani bir saldırıya açık bırakmış olur. Daha sonra Deidara içine kil sakladığı kumu patlatır ve Gaara'yı bilinçsiz kılar. Deidara onu yakalar ve uçarak uzaklaşır.
"Koş Kankurou"
"Şissōre Kankurō" (疾走れカンクロウ)
29 Mart 2007007
Baygın Gaara'yı köyün dışına taşıyan Deidara, Gaara'nın abisi Kankurou tarafından takip edilir. Köyün girişinde farkeder ki bütün korumalar çoktan öldürülmüştür. Deidara ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ye erişen Kankurou Kukla Tekniği ile kuklaları Karasu, Kuroari ve Sanshouo'yu çağırır. Sasori bu durumu becerilerinin sergilemek için bir fırsat olarak değerlendirir ve Kankurou ile yalnız dövüşebilmek için Deidara'nın önden gitmesine izin verir.
"Kakashi Takım'ı Harekete Geçiyor"
"Şutsugeki, Kakaşi han" (出撃、カカシ班)
12 Nisan 2007008
Kankurou'nun saldırıları Sasori'nin akrep-benzeri kuyruğu tarafından geçersiz kılınır. Sonunda kuyruğu ile Kankurou'yu delip geçer ve onu, yavaş nüfuz eden bir zehirle acı çekmeye bırakır. Kankurou, nasıl Sasori'nin, kendi dövüş stilini kolayca karşıladığı konusunda şaşkınlık içindedir. Sasori açıklar ki; aslında o da Sunagakure'dendir ve Kankurou'nun kuklalarını kendisi icat etmiştir. Akatsuki'nin saldırısına cevap olarak Sunagakure, Konohagakure'ye yardım çağrısında bulunur.
"Jinçūriki'nin Gözyaşları"
"Jinçūriki no namida" (人柱力の涙)
12 Nisan 2007009
Sasori'nin ölümcül zehrinin etkisindeki Kankurou köye geri getirilir. Köyün tıbbi-ninleri ilaç konusunda çaresiz kalır. Baki, köyün yaşlıları Chiyo ve Ebizo'dan yardım istemeye karar verir. Bu arada, Konohagakure, Sunagakure'den gelen acil yardım mesajını kabul eder. Tsunade, Kum'un ihtiyacına cevaben, göndermek için Kakashi, Naruto ve Sakura'yı seçer. Sakura yolda, ilk defa, Naruto'nun bedeninin içinde şeytan tilkinin olduğunu öğrenir.
"Mühür Jutsu: Yanıltıcı Ejder Dokuz Mührü"
"Fūin Jutsu: Genryū Kyū Fūjin" (封印術・幻龍九封尽)
19 Nisan 2007010
Deidara ve Sasori, gizli Akatsuki sığınağına varırlar. Akatsuki lideri, takipçilerini toplar ve Bir-Kuyruklu Shukaku'yu Gaara'dan çıkarmak için ayinlerine başlarlar. Sunagakure'de Kankurou'nun durumu kötüleşmektedir ve Chiyo, kendi bilgeliğinin bile Sasori'nin zehrini çözmeye yeterli olmadığını iddia etmektedir. Konoha'da Tsunade, Kakashi Takımı'nın görevinin zorluğunu öngörür ve Gai Takımı'nı, peşlerinden gitmeleri için görevlendirir.
"Tıbbi Ninjanın Gözbebeği"
"Iryō ninja no deşi" (医療忍者の弟子)
26 Nisan 2007011
Üç günlük yolculuktan sonra Kakashi Takımı, Kankurou'yu kurtarmak için tam zamanında yetişir. Tsunade'nin çıraklık eğitimi altında edindiği becerileri kullanan Sakura, zehiri çıkarır ve bir andidote üretir. Kankurou bilincini tekrar kazanır ve Kakashi'ye, Sasori'nin kıyafetinden bir parça kumaş verir. Bu da Kakashi'ye ninja köpekleri ile Akatsuki üyesini takip edebilme imkânı sağlar.
"Emekli Teyze'nin Kararı"
"Inkyo babaa no ketsui" (隠居ババアの決意)
3 Mayıs 2007012
Kakashi Takımı, Chiyo ile birlikte Akatsuki'nin saklanma yerine doğru yol alır. Yolda, Chiyo onlara Kuyruklu Canavarlar'dan bahseder. Bu arada Pakkun Gai Takımı'na ulaşır ve onları, Akatsuki'nin saklanma yerine oldukça yakın oldukları konusunda bilgilendirir. Akatsuki, Kisame ve Itachi'yi sırasıyla Gai Takımı ve Kakashi Takımı'nı durdurmaları için gönderir.
"Kaderdeki Buluşma"
"Innen aimamieru" (因縁あいまみえる)
10 Mayıs 2007013
Gai Takımı ve Kisame arasındaki dövüş, Kakashi, Itachi'nin Mangekyou Şaringan'ının tehlikesini zayıf noktasını anlatırken başlar. Gai'nin takımı, onu Kisame ile yalnız karşılaşmaya mecbur bırakarak hapsedilmiştir. Onu yakından takip eden Naruto ile birlikte Itachi saldırıya geçer fakat gerçek Itachi bir bulutun içine doğru patlar ve müttefikleri Itachi klonlarına dönüşür.
"Naruto'nun Büyüyüşü"
"Naruto no seiçō" (ナルトの成長)
17 Mayıs 2007014
Gai ve Kisame arasındaki dövüş son sürat devam etmektedir. Gai, Kisame'nin kılıcına karşın kendi nunçakusunu çıkartır fakat Kisame'nin su saldırılarından darbe alır. Durumu eşitlemek için altı çakra kapısını açma yöntemine başvurmalıdır. Bu arada, Naruto bir yanılsamaya yakalandığını farkeder ve durumdan kurtulabilmek için Jiraiya'nın öğretilerini aklına getirir.
"Gizli küre - Adı...!"
"Kakuşi dama - Nazukete" (隠し玉 名付けて…!)
24 Mayıs 2007015
Her iki dövüş de önceki bölümden devam etmektedir. Naruto, Itachi'nin genjutsusundan Chiyo ve Sakura tarafından kurtarılır. Kakashi'nin gölge eşlemesi tarafından dikkati başka yöne çekilen ve hareketsiz kılınan Itachi, Naruto'un Oodama Rasengan'ından doğrudan darbe alır. Bu arada, Gai, Sabah Tavuskuşu tekniğini kullanarak Kisame'yi yener. Konoha ninjaları sonunda farkeder ki Itachi ve Kisame'yi değil tamamen farklı iki kişiyi yenmişlerdir.

_________________


Plaja gittiğinizde deniz dalgalı ise;
"Önemli değil, Zaten bizde dalga geçmeye gelmiştik."

”Geçenlerde bir tanesi: ‘Allah rızası için şu dilsize bir sadaka’ diyerek yolumu çevirdi.”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://narutofanturkey.yetkin-forum.com
๏z๓๏ ™
Kıng Of Freaks
Kıng Of Freaks
avatar

Mesaj Sayısı : 249
Doğum tarihi : 01/12/92
Kayıt tarihi : 17/07/09
Yaş : 25
Nerden : Girdap Ülkesinin Konoha Köyünden..

Yetenekleri
Başarı Puanı:
5000/5000  (5000/5000)
Seviye:
80/80  (80/80)
Güçlülük:
1000/1000  (1000/1000)
MesajKonu: Geri: Naruto Shippuuden bölüm listesi (1. sezon)   Perş. Tem. 30, 2009 1:35 pm

"Jinçūriki'nin sırrı"
"Jinçūriki no himitsu" (人柱力の秘密)
31 Mayıs 2007016
Kakashi ve Gai'nin takımları farkeder ki dövüştükleri kişiler aslında tıpatıp aynı görünümlü farklı kişilerdir ve Gaara'yı kurtarmalarını geciktirmek için gönderilmişlerdir. Chiyo, kuyruklu canavarların bağlı olduğu insan evsahiplerine "Jinçūriki" dendiğini ve eğer canavar çıkartılırsa evsahibi insanın öldüğü anlatır; yani Gaara'yı kurtarmanın ne kadar acil olduğu ortaya çıkar. Kankurou uyanır ve Kum konseyinin, Gizli Kum Köyü'nün geçmişinin anlatıldığı toplantısına katılır. Dövüşleri enerjilerini tükettiği için her iki takımda dinlenme ve gelecek dövüşler için hazırlanma molası verir. Akatsuki, cesetlerden kurtulmak için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'yu gönderir.
"Gaara ölüyor!"
"Gaara şisu!" (我愛羅死す!)
7 Haziran 2007017
Gai Takımı ve Kakashi Takımı molalarını bitirirler ve Akatsuki sığınağına doğru yola çıkarlar. Naruto, Gaara'ya ulaşmak konusunda yoğun bir azim ve çaba göstermektedir. Chiyo bunun farkına varır ve Kakashi de, Naruto'nun da aslında bir Jinçuuriki olduğunu ve Gaara'nın yaşadığı acıları bildiğini anlatır. Chiyo, Gizli Kum Köyü'nü korumak için Shukaku'yu Gaara'nın içine mühürleyen ninjanın kendisi olduğunu söyler. Bu arada, Akatsuki, Shukaku'yu Gaara'dan çıkarmayı bitirir. Gai ve Kakashi Takımları sonunda Akatsuki sığınağının mühürlü girişine varırlar.
"Zorla gir! Tuzaklı giriş"
"Totsunyū! Botan fukku entorī" (突入!ボタンフックエントリー)
21 Haziran 2007018
Gai Takımı ve Kakashi Takımı, Akatsuki'nin gizlenme yerini koruyan, beş yasak etiketten oluşturulmuş bir bariyer olduğunu keşfeder. Hazırlıklardan sonra Gai Takımı etiketleri kaldırır ve Kakashi Takımı'nın sığınağa girebilmesini mümkün kılarak bariyeri etkisiz hale getirir. Bu arada, davetsiz misafirlerin işini bitirmekle görevlendirilen Deidara ve Sasori haricindeki Akatsuki üyeleri sığınağı terkeder.
"Tuzaklar aktif! Gai Takımı'nın düşmanları"
"Torappu sadō! Gai han no teki" (罠作動!ガイ班の敵)
5 Temmuz 2007019
Gai Takımı, bariyer etiketlerini kaldırınca ortaya çıkan tuzaklarla -kendilerinin mükemmel klonları- ile dövüşmektedir. Naruto ve Kakashi tarafından takip edilen Deidara, Gaara'nın vücudunu mağaradan dışarı çıkarır. Chiyo ve Sakura, Sasori ile savaşmak için geride kalır.
"Hiruko, iki kunoiçiye karşı"
"Hiruko vs. futari no kunoiçi" (ヒルコVS二人の女忍者)
19 Temmuz 2007020
Chiyo Sakura'ya Sasori'nin gerçek insanlar üzerinde deney yapmaya başlayana kadar Sunagakure'deki en iyi kuklacı olduğunu anlatır. Sakura, Sasori'nin gerçek vücudunun, en sevdiği kuklası Hiruko'nun içinde olduğunu öğrenir. Sasori'yi yenmenin tek yolu kuklasını yoketmektir. Takım çalışması ile Chiyo ve Sakura, Sasori'nin saldırılarını ıskalamayı başarır ve içinden Sasori'nin ortaya çıktığı kuklayı parçalar. Tam dışarıda Deidara da, Naruto ve Kakashi'ye kendisine kıyasla Sasori'nin ne kadar güçlü olduğu anlatmaya başlar.
"Sasori'nin gerçek yüzü"
"Sasori no sugao" (サソリの素顔)
26 Temmuz 2007021
Kuklası parçalanınca Sasori kendini, Chiyo ve Sakura'ya gösterir fakat yirmi yıl önce köyü terkettiği zamanki halinden daha yaşlı görünmemektedir. Biraz nostaljiden sonra bir çağırma parşömen çıkarır ve bir kuklaya dönüştürdüğü Üçüncü Kazekage'yi çağırır. Sasori, Hiruko'nunkilerden bile daha tehlikeli olan silahlarını kullanarak Sakura'yı zehirli gaz bulutu içinde bırakır. Bu arada, Kankurou, Temari'nin takımı ve Ebizo, Akatsuki sığınağına doğru yola çıkar.
"Chiyo'nun gizli becerileri"
"Çiyo no oku no te" (チヨの奥の手)
2 Ağustos 2007022
Sakura kendi üzerinde patlayan parşömen kullanarak zehirli gaz bulutundan kaçmayı başarır. Chiyo, Sasori'nin yaptığı "Anne" ve "Baba"'yı ona ve Üçüncü'ye karşı savaştırmak için çağırır. Bir süreliğine -Sasori, Üçüncü'nün gizli tekniği Demir Kum'u açığa çıkarana kadar- Üçüncü'yü sakin tutmayı başarırlar. Bu arada, Gai Takımı, klonlarla savaşma konusunda zorlanmaktadır ve dövüşmekten yorgun düşmüşlerdir. Naruto ve Kakashi, Deidara'nın patlayan killerinden sakınmayı başarırlar ve peşinden gitmeye devam ederler.
"Anne" ve "Baba"
"Çiçi" to "Haha" (『父』と『母』)
2 Ağustos 2007023
Demir Kum, her iki kuklayı da hareketsiz kılar. Chiyo'nun kuklaya dönüştürdüğü sağ kolu, tıkanıp kırılır. Chiyo geçmişe döner ve Sasori'nin, ilk kuklaları "Anne" ve "Baba"'yı nasıl yaptığını hatırlar. Sakura, Chiyo'ya, kendini tekrar kuklası gibi yönetmesini söyler. Chiyo'nun yardımı ile Sakura, Demir Kum'undan oluşan ve ona saldıran sütunlardan sakınmayı başarır.
"Üçüncü Kazekage"
"Sandaime Kazekage" (三代目風影)
9 Ağustos 2007024
Naruto ve Kakashi, Deidara'yı takip ederlerken ve Gai Takımı da klonları ile savaşırlarken; Sakura ve Chiyo, Sasori ile olan dövüşlerine devam etmektedir. Sakura, Tsunade'den aldığı, düşmanlarının zayıflıklarını gözleme ve saldırılarını ıskalama konusundaki eğitimi hatırlar. Sasori, Demir Kum'undan bir piramit ile saldırır fakat Sakura, içine bir oyuk açarak başının çaresine bakar. Daha sonra Sasori, yeni bir teknik kullanarak, kurbanlarını felç eden bir zehirle doldurulmuş rastgele uzayan sivri uçlu demirlerle saldırmaya başlar. Üçüncü Kazekage'nin kuklasının son saldırısıyla Sasori, görünüşte çaresiz kalan Sakura'yı öldürmeye teşebbüs eder fakat bunun bir hile olduğunu son saniyede anlar. Her nasılsa, zehire karşı bağışık olan Sakura, son saniyede tek bir yumrukla kuklayı parçalar.
"Yaşam ve ölümün üç dakikası"
"Sei to şi no san bun kan" (生と死の三分間)
16 Ağustos 2007025
Sakura, Sasori'nin zehrine karşı üç dakika boyunca bağışıklık sağlayacak bir panzehir aldığını açıklayarak Chiyo'yu ve kendisini bir an önce dövüşü bitirmeye zorlar. Bu arad, Naruto ve Kakashi, Deidara'yı izlemeye devam etmektedirler. Deidara, kilinden yaptığı, zıplayan patlayıcı örümcek oğulunu Kakashi'nin üzerine salarak Naruto ve Kakashi'yi ayırmaya çalışmaktadır. Kakashi, bir gölge eşlemesi yapar ve yem olarak kullanır; örümcekler klonu, gerçek Kakashi ile karıştırırlar ve zarar veremeden infilak olurlar. Daha sonra Kakashi, Naruto'ya yetişir ve bir planı olduğunu söyler. Sakura ve Chiyo, kendilerini Sasori ile yapacakları ve onun, kendisini de bir insan kuklaya dönüştürdüğünü öğrenecekleri dövüşe hazırlarlar.
"10 Kukla, 100 Kukla'ya karşı"
"Jukki vs Hiyakki" (十機vs百機)
23 Ağustos 2007026
Sasori, Chiyo ve Sakura'yı ateş ve su ile onları kayaların arkasına saklanmaya zorladığı bir yaylım ateşine tutar. Daha sonra bıçakları ile Chiyo'yu öldürmeye teşebbüs eder fakat Sakura onu çekip vücudunu parçalayacak şekilde yumruklar. Sasori, ölmek yerine kırık parçaları bir araya getirerek tekrar oluşur. Onunla başa çıkmak için Chiyo, Beyaz Gizli Teknik: Çikamatsu'nun On Kukla Koleksiyonu 'nu kullanarak on adet kukla çağırır. Buna karşılık Sasori, Kırmızı Gizli Teknik: Yüz Kuklanın Performansı 'nı kullarak yüz adet insan kuklası çağırır. Sakura ve Chiyo, Sasori'nin kuklaları karşısında dayanırlar ve arka arkaya birçoğunu parçalarlar. Daha sonra Chiyo, Sakura'ya çakra mühürleme küresi verir ve o da Sasori'ye fırlatır. Küre, kocaman bir ağıza dönüşerek, çakrasını kullanmasına engel olacak şekilde Sasori'yi duvara iğneler. Tam da dövüşün bittiğini düşündükleri anda Sakura, Sasori'nin, Chiyo'nun arkasında yükseldiğini ve gizli bir saldırıyla kılıcını arkadan batırmayı planladığını görür. Son saniyede Sakura, kendini siper eder ve zehirli katana ile karnından bıçaklanır.

_________________


Plaja gittiğinizde deniz dalgalı ise;
"Önemli değil, Zaten bizde dalga geçmeye gelmiştik."

”Geçenlerde bir tanesi: ‘Allah rızası için şu dilsize bir sadaka’ diyerek yolumu çevirdi.”
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://narutofanturkey.yetkin-forum.com
 
Naruto Shippuuden bölüm listesi (1. sezon)
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 6. Sezon Başlangıç Tarihi Belli Oldu!
» Durum Listesi
» NXT kazananı ve NXT 2. sezonda çaylakları ve eğitmenleri

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
NarutoFanTurkey :: Naruto :: Genel :: Naruto bölüm listeleri :: Naruto: Shippuuden bölüm listesi-
Buraya geçin: